wypozyczalnia kostiumow krakow

wypozyczalnia kostiumow krakow

Historia Jaguara

Klasyczne Jaguary są jednym z największych szuka wszystkich samochodów, nawet jeśli wydają się pochodzić z mechanikiem jako jeden z ich opcji. Ludzie mogą być zainteresowani o historii firmy. Została rozpoczęta w 1922 roku przez dwóch młodych Anglików, William Lyons i William Walmsley, którzy chcieli, aby Sidecars dla motocykli.http://pracowniaroslinna.pl/florystyka/dekoracje-slubne Firma ta znana była jako Swallow Sidecar Company i wózki boczne były częścią ich produkcji aż do czasów II wojny światowej. W 1926 roku zaczął tworzyć własne ciała dla takich producentów samochodów jak Morris, Fiat i Swift. Pierwszy samochód z firmy ukazał się w 1931 roku, a był długi, niski samochód z małym przedziale pasażerskim, kół stalowych oraz bagażnika. Wyglądało to drogie, ale było całkiem przystępne.

W 1933-6 pan Lyons został jedynym właścicielem firmy, a Harry Weslake dołączył do firmy jako projektant silnika. Nazwa Jaguar został użyty po raz pierwszy w roku 1935. Najbardziej znany z samochodów z okresu sprzed II wojny światowej był SS-100, który miał silnik 3,5 litra, a prędkość maksymalna wynosi ponad 100 mph. Przyspieszenie dla tego modelu wynosił od 0 do 60 w ciągu około 10 sekund, a jeszcze wiele sukcesów w wyścigach Grand Prix, Alpine Rally i Monte Carlo. Powodzenie tego modelu przyniósł wiele uwagi do firmy.

wypozyczalnia kostiumow krakow

II wojna światowa spowodowała fabryki mają być wykorzystywane do celów innych niż rozwijanie samochody, ale po wojnie nowe Jaguary miał możliwość prowadzenia kontroli po lewej stronie! Nazwa firmy została również zmieniona, aby Jaguar Cars Ltd hurtownia taniej odzieży damskiej. Kilka innych terenówki i samochody przechodnie zostały wyprodukowane w czasach powojennych przez 1950, wszystkie z dużą dozą siły i generalnie doskonałej stylizacji.

W tym czasie firma zdecydowała, że ??potrzeba, aby rozwinąć poza sprzedażą luksusowych i sportowych samochodów, ponieważ wiele ze swojego rynku była w obcych krajach, niekoniecznie stabilnych rządów.
Artykuł napisany przez: