Podział quadów

Na quady bardzo często mówi się inaczej wszędołazy. Są to specyficzne konstrukcją pojazdy mechaniczne, które stosowane są obecnie na bardzo szeroką skalę zwłaszcza w takich dziedzinach jak ratownictwo górskie, wojsko oraz rolnictwo, ale zwłaszcza w głównej mierze kojarzą się z rekreacją. Wiąże się to z faktem, że wyróżnia się trzy kategorie pojazdów – sportowe, innymi słowy wyścigowe, rekreacyjne, terenowe a więc przeprawowe, które określa się mianem utility. Należy wspomnieć też i o tym, czym odznacza się każda z wyżej wspomnianych grup i to przedstawimy poniżej.
Jeżeli mowa o tych czysto rekreacyjnych, które są sportowymi pojazdami, na pewno cechą szczególną jest posiadanie napędu na dwa tylne koła, czyli dwa razy cztery. Do tego, mowa także o dużym skoku zawieszenia. Generalnie rzecz biorąc, ten typ pojazdów idealnie sprawdza się do jazdy wyczynowej, a więc bardzo sprawnej oraz szybkiej.

Jest to dobra maszyna do przemieszczania się po powierzchni, jaka nie jest zbyt mocno wymagająca. Do tego nie zapominajmy również i o tym fakcie, że auta te odznaczają się walorami estetycznymi, czyli są mocno zróżnicowane wyglądem, a wiele z nich to typowe samochody sportowe. Ich walorami są dynamika oraz moc. Co więcej, warto mieć na względzie fakt, że pojemność tego rodzaju aut bazuje między pięćdziesiąt a tysiąc centymetrów sześciennych. Jeżeli chodzi natomiast o rozwijaną prędkość, to jest to jakieś sto czterdzieści kilometrów na godzinę, a przy lepszej klasie modelach nawet nieco więcej. Podstawowa klasa pojemnościowa mieści się na poziomie czterysta pięćdziesiąt centymetrów sześciennych. W przypadku tych pojazdów mówi się także o konkretnych elementach wyposażeniowych, w tym amortyzatorach gazowych, specjalnych kierownicach, ramie, lekkiej aluminiowej z reguły.
Autor artykułu: