Tuning czterokołowców

Jako czterokołowiec określa się obecnie nie tylko standardowe pojazdy mechaniczne typu samochód osobowy czy też auto ciężarowe, ale wielokrotnie również i tak zwane wszędołazy, a więc swego rodzaju rekreacyjno-sportowo-terenowe wozy jakimi są quady. Mają cztery koła a nawet napęd na cztery koła, więc stąd też ich przypasowanie do wyżej wspomnianego nazewnictwa. Warto jednakże zwrócić uwagę na Ciągnik logistyczny to, że poza faktem wyszczególniania trzech podstawowych kategorii quadów, czyli do jazdy w trudnych warunkach powierzchniowych, a więc terenowe, przez quady które są stosowane w sportach ekstremalnych, po zwykłe rekreacyjne, jakich obsługa nie jest na tyle skomplikowana i swobodnie za ich kierownicą może zasiąść zupełnie niedoświadczonych amator jazdy wszędołazem.

Poza tym wyróżnia się natomiast także i kilka innych charakterystycznych typów czterokołowców, ale są to z reguły produkty chińskiego importu, które po prostu są mieszanką wszystkich wyżej wymienionych wariantów czterokołowych pojazdów. Niemniej jednak niekiedy właściciele i miłośnicy quadów postanawiają poddać swój wóz tuningowi.
Biorąc pod uwagę wszystkie rodzaje quadów, o których mowa w niniejszym artykule, w zasadzie nie ma możliwości nie zwrócenia uwagi na to, że tuning występuje w dwóch najważniejszych kategoriach- jako wizualny czyli czysto estetyczny oraz mechaniczny, a więc obejmujący kombinowanie od wewnątrz, na przykład przy wyposażeniu nadrzędnym, kluczowym bądź przykładowo samym silniku, wprowadzając do niego różnorodne modyfikacje i zmiany mające ulepszyć pracę, czy zwiększyć moc wszędołazu.
Autor artykułu: